Je nutné se hlásit v páru? Co když nemám tanečního partnera/partnerku?

Není nutné se hlásit v páru! Na kurzu se snažíme partnery střídat, abyste se daný tanec lépe naučili. Dámám však radíme se hlásit co nejdříve, protože většinou bývá více žen než mužů. Hlídáme poměr mužů a žen, aby byl vyrovnaný. Přijímáme vždy maximálně 2 dámy navíc, aby si všichni na kurzu zatančili. Při pozdějších přihláškách se můžete ocitnout na čekacím seznamu.

Jaké je vhodné oblečení na kurz a jaké obutí?

Neformální! Co je Vám pohodlné a dobře se v tom cítíte, netančíme ve smokingu, ale je fajn, když vám to i sluší. Nepodceňujte ani použití parfému.
To samé platí pro obuv, někdo má raději společenské boty, někdo tenisky. Jen prosíme o přezouvání, přeci jen vstupujete na taneční parket.

Kdy je potřeba zaplatit kurz/workshop?

Zvláště u velmi žádaných kurzů nebo workshopů je zapotřebí zaplatit 50% zálohu, požadavek na zálohu je vždy uveden v popisu události. Mezní termín pro zaplacení celé částky je první lekce.

Co když budu dlouhodobě budu nemocný/nemocná?

V případě dlouhodobé nemoci nás prosím kontaktujte, dá se domluvit, že daný kurz se dá absolvovat později či si vyberete jiný. Peníze za kurzy nevracíme.

Musí se na kurzu střídat taneční partnery/partnerky?

Nemusíte! I když to velmi doporučujeme. Salsa, bachata a jiné tance, které vyučujeme vyžadují znalost vedení a to se nenaučíte, pokud budete tančit stále se stejným partnerem/partnerkou. Tím, že nebudete chtít střídat, se i vyčleníte z kolektivu lidí na kurzu. Často se nám utváří skupinka přátel, kteří potom spolu tráví  čas nejen na parketě.

Jakým způsobem kurz probíhá?

Našim cílem je, abyste se daný tanec naučili. Proto většina našich kurzů má 10 lekcí a několik úrovní. Na úvodní hodině se všichni seznámíme, řeknete něco málo o sobě a seznámíte se s taneční technikou a základním krokem tance, který jste si vybrali. V dalších hodinách se již věnujete figurám a vedení či následování vašeho tanečního partnera. Část hodiny vás necháváme samostatně tančit a zkoušet si naučené věci. Jsme tam ale stále přítomni, abyste se mohli na cokoliv zeptat. Součástí hodin je i tzv. muzikalita, tedy vysvětlujeme hudbu a rytmiku, abyste se naučili tančit na hudbu. Průběžné pořádámé různé taneční akce a tančírny, kde můžete své znalosti uplatnit či prohloubit.

Jaký je maximální počet lidí na kurzů?

Vždy se snažíme, aby kurz byl naplněn maximálně 26-28 účastníky. Je to maximum, které jsou 2 lektoři schopni zvládnout a měli jsme čas se věnovat opravdu každému z vás.